ZAPRASZAMY NA PIERWSZY WEBINAR Z NOWEGO CYKLU “WALKA O PRAWA KOBIET TRWA. NIE PODDAJEMY SIĘ!”

W ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzrastającą falą nienawiści wobec aktywistek i ekspertek działających w obszarze praw kobiet i dostępu do legalnej aborcji. Wiele działaczek dostaje groźby śmierci i wysadzenia bomby. To jest przemoc. I tej przemocy chcemy przeciwdziałać. Dlatego też zapraszamy na spotkanie online o przeciwdziałaniu atakom ze strony przeciwników praw kobiet.

W panelu wezmą udział:

Maja Staśko – aktywistka, która z powodu swojej działalności na rzecz praw kobiet mierzy się z hejtem i groźbami, a także dziennikarka, scenarzystka. Autorka książki “Gwałt to przecież komplement. Czym jest kultura gwałtu?” i współautorka książki “Gwałt polski”. Na co dzień wspiera osoby po doświadczeniu przemocy.

Katarzyna Starowicz – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka i trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi psychoterapię, a także zajmuje się prowadzeniem warsztatów samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo. Jest autorką publikacji z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży oraz książki „Śmiało przez życie – asertywność dla kobiet” (Difin 2008).
Agata Bzdyń – radczyni prawna, członkini Komisji Praw Człowieka przy KRRP, w latach 2012-2016 prawniczka w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, trenerka praw człowieka programu Rady Europy HELP, specjalistka z zakresu postępowań sądowych, obrończyni osób zatrzymywanych przez policję podczas protestów w obronie praw kobiet w ramach działań „Tęczowych Obrońców”.

Panel poprowadzi Aleksandra Magryta – koordynatorka Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem i działań rzeczniczych Federacji.

Wspólnie zastanowimy się, jak możemy reagować i jak się bronić, aby mieć dalej siłę walczyć o prawo do legalnej aborcji.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17:30 za pośrednictwem platformy ZOOM.

Zgłoszenia do uczestnictwa prosimy wysyłać na koalicja@federa.org.pl w temacie wpisując „Jak przeciwdziałać atakom”. Chętnym osobom wyślemy link do spotkania.

Liczba miejsc ograniczona.

Webinar zorganizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.