WEBINAR “PRAWA REPRODUKCYJNE OCZAMI PRZECIWNIKÓW W POLSCE I NA ŚWIECIE”

 
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z ostatniego już webinaru z cyklu Znamy swoje prawa i nie zawahamy się ich użyć.  Tym razem na warsztat bierzemy przeciwników praw reprodukcyjnych!

Z webinaru dowiecie się:

  • jakie zagrożenia płyną ze strony organizacji fundamentalistycznych,
  • jak wygląda sieć fundamentalistyczna w Europie,
  • czy i coś nam grozi z ich strony w kontekście praw reprodukcyjnych,
  • a także jak przeciwdziałać fundamentalistycznym ruchom.

Ekspertki:

dr hab Elżbieta Korolczuk – socjolożka, komentatorka i aktywistka. Pracuje na Uniwersytecie Södertörn w Sztokhomie i w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Bada ruchy społeczne, społeczeństwo obywatelskie, kategorię płci oraz rodzicielstwo. W 2021 ukaże się w wydawnictwie Rutledge książka (Anti)Gender Politics in the Populist Moment napisana z Agnieszką Graff

Urszula Grycuk ​- p​rawniczka z doświadczeniem pracy w Trybunale Sprawiedliwości UE i Europejskim Trybunale Praw Człowieka, specjalizująca się w prawach reprodukcyjnych kobiet i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Od 2018 r. jest zatrudniona w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, ostatnio jako koordynatorka ds. Rzecznictwa Międzynarodowego. Także psycholożka i tłumaczka z j. francuskiego i angielskiego.

Spotkanie poprowadziła Aleksandra Magryta – trenerka antydyskryminacyjna, aktywistka, koordynatorka działań Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem i działań rzeczniczych w Federacji.

Webinar zorganizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.
 
 
 
 
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *