WEBINAR “PRAWA REPRODUKCYJNE OCZAMI PRZECIWNIKÓW W POLSCE I NA ŚWIECIE”

Zapraszamy na ostatni już webinar z cyklu Znamy swoje prawa i nie zawahamy się ich użyć.  Tym razem na warsztat bierzemy przeciwników praw reprodukcyjnych!
Naszymi ekspertkami będą:
Dr hab Elżbieta Korolczuk – socjolożka, komentatorką i aktywistką. Pracuje na Uniwersytecie Södertörn w Sztokhomie i w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Bada ruchy społeczne, społeczeństwo obywatelskie, kategorię płci oraz rodzicielstwo. W 2021 ukaże się w wydawnictwie Rutledge książka (Anti)Gender Politics in the Populist Moment napisana z Agnieszką Graff.
Urszula Grycuk ​- p​rawniczka z doświadczeniem pracy w Trybunale Sprawiedliwości UE i Europejskim Trybunale Praw Człowieka, specjalizująca się w prawach reprodukcyjnych kobiet i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Od 2018 r. jest zatrudniona w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, ostatnio jako koordynatorka ds. Rzecznictwa Międzynarodowego. Także psycholożka i tłumaczka z j. francuskiego i angielskiego.
Spotkanie poprowadzi Aleksandra Magryta – trenerka antydyskryminacyjna, aktywistka, koordynatorka działań Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem i działań rzeczniczych w Federze.
Wspólnie zastanowimy się nad tym:
 jakie zagrożenia płyną ze strony organizacji fundamentalistycznych,
jak wygląda sieć fundamentalistyczna w Europie,
czy i coś nam grozi z ich strony w kontekście praw reprodukcyjnych,
a także jak przeciwdziałać fundamentalistycznym ruchom.
Po otrzymaniu wypełnionego przez Ciebie formularza wyślemy Ci link z zaproszeniem do zarejestrowania się na webinar.
Udział w webinarze jest darmowy.
Liczba miejsc ograniczona.
Webinar zorganizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.