WKŁADKI ANTYKONCEPCYJNE NA NFZ W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM (BAZA PLACÓWEK)

Mieszkasz na Mazowszu i szukasz przychodni, w której ginekolodzy i ginekolożki NA PEWNO zakładają antykoncepcyjne wkładki wewnątrzmaciczne? My mamy taką bazę!

Na przełomie 2021 i 2022 roku przeprowadziłyśmy monitoring placówek ginekologicznych w całym województwie mazowieckim pytając placówki (wzór wniosku) o dostępność świadczenia medycznego założenia/zdjęcia wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej (tzw. spirali). Zapytałyśmy w sumie 339 placówek.

Jakie są wyniki monitoringu?

181 – tyle placówek realizuje świadczenia założenia/zdjęcia wkładki w ramach NFZ

35 – tyle placówek pobiera opłaty za założenie wkładki

56 – tyle placówek poinformowało nas, że nie zakłada wkładek

69 – tyle placówek nie odpisało na nasz wniosek lub pismo przedsądowe bądź prowadzone są działania wyjaśniające.

TUTAJ znajdziesz listę z adresami placówek, które realizują te świadczenia. Obok nazw i adresów placówek dodałyśmy odpowiedź z placówki, abyście zawsze mogły się powołać na ich odpowiedź.

Umawiając się do placówki warto mieć ją wydrukowaną lub zapisaną na komórce. W razie problemów przygotowałyśmy drabinkę interwencji, w tym gotowe wzory skarg.

Mamy świadomość, że te 179 placówek na 339 to niewiele ponad połowa. Natomiast dobra wiadomość jest taka, że sprawdzanie placówek i reagowanie na łamanie praw pacjenckich (odmowa założenia/zdjęcia wkładki na NFZ) powoduje, że placówki zaczynają przestrzegać prawa. Ty też możesz w swoim mieście sprawdzić placówki i w razie odmowy żądać jej na piśmie.

Masz pytania odnośnie wkładek? Napisz do nas na monitoring@federa.org.pl.

Przed nami monitoring placówek w innych miastach. Tymczasem, polecamy korzystanie z ogólnopolskiej bazy pozyskanej przez nas z NFZ.

Related Posts

  1. antykoncepcja wszystko co musisz wiedzieć grafika webinaru 1 października

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *