Konkurs “Mój #czarnyprotest”

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem, zrzeszająca 92 organizacje, grupy i inicjatywy nieformalne działające na rzecz praw kobiet, serdecznie zaprasza wszystkie chętne i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie literackim „mój #czarnyprotest”.

Uczestniczyłaś w Czarnym Proteście lub Ogólnopolskim Strajku Kobiet? Było to dla Ciebie ważne wydarzenie? Masz wrażenie, że Twój głos zgubił się trochę w tłumie? Jeżeli chcesz się podzielić własną relacją z Czarnego Protestu, opisać emocje, które Ci towarzyszyły lub upowszechnić swoją opinię o walce na rzecz praw kobiet w Polsce – ten konkurs jest dla Ciebie.

Chcemy usłyszeć głosy uczestniczek protestów i aktywistek, osób, które opiszą swoje osobiste doświadczenia związane z Czarnym Protestem. Nie ma znaczenia, czy protestujesz od lat, czy pierwszy raz wyszłaś na ulicę – to Twoja osobista motywacja, Twoje doświadczenia i Twoje poglądy są dla nas ważne.

Na prace konkursowe, do 10 tysięcy znaków, czekamy do dnia 10 maja 2017 roku. Prace oceni Jury w składzie: Kinga Dunin, Agnieszka Graff, Krystyna Kacpura, Paulina Reiter i Kazimiera Szczuka. Teksty należy przesyłać na adres: koalicja@federa.org.pl, w tytule wpisując imię i nazwisko autora/ki oraz dopisek „konkurs – mój czarnyprotest”.

Najlepsze opowiadania zostaną opublikowane w języku polskim i angielskim, przewidujemy również atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Więcej informacji: http://bit.ly/2p0QfCI.

Przeczytaj regulamin.