Powraca projekt PFROŻ

Powraca temat projektu ustawy w formie petycji, wprowadzający całkowity zakaz aborcji i więzienie za antykoncepcję – premiera Szydło odpowiedziała na dezyderat Komisji ds. Zdrowia. W odpowiedzi Kancelarii Premiery Szydło, czytamy między innymi, o tym, że “Skala nielegalnych aborcji, które nie zostały wykryte przez organy ścigania i nie toczy się w ich sprawie postępowanie, jest polskiej premier nieznana” oraz, że “problem turystyki aborcyjnej, o której Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Rodziny nie wie nic i danych nie posiada.”

Co na to Komisja ds. Petycji? O jakim etapie pracy nad projektem możemy mówić? Prawdę mówiąc – ciężko powiedzieć. Jak możemy przeczytać w artykule OKO.Press: ”co innego powiedział OKO.press poseł PiS, Jacek Świat, co innego przewodniczący komisji Sławomir Piechota z PO, a jeszcze coś innego sekretariat komisji.”

Można przypuszczać, że projekt utknął w Komisji i nie wyjdzie pod obrady Sejmu. Jeżeli tak się stanie będzie to kolejny dowód na hipokryzję rządzących. Dzięki nieodrzuceniu i nieprzyjęciu petycji ustawa nie będzie dalej procedowana, ale jednocześnie nikt nie może PiS zarzucić, że zlekceważyło problem „pełnej ochrony życia”.

źródło: https://oko.press/calkowity-zakaz-aborcji-wiezienie-antykoncepcje-awaryjna-projekt-wraca-sejmu-zrobi-pis/

https://oko.press/bezwzgledny-zakaz-aborcji-wiezienie-antykoncepcje-awaryjna-projekt-sejmie-poza-komisja-wie-oko-press-sprawdza/