ŻĄDAJMY OD POLITYKÓW PRZYJĘCIA USTAWY RATUNKOWEJ!

Już dziś PODPISZ PETYCJĘ, którą przygotowałyśmy razem z Akcją Demokracją!

Po pseudowyroku tzw. Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji z powodu wad płodu, tysiące osób w Polsce znalazło się w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu i życiu. To sytuacja, w której każdy dzień zwłoki naraża życie kolejnych osób.

Zakaz aborcji z powodu wad płodu jest prawem nieludzkim i okrutnym, niesprawiedliwym, głęboko nieetycznym i powodującym nierówności społeczne. Zostało nam odebrane prawo, które na całym świecie (poza małymi wyjątkami, gdzie nie szanuje się praw człowieka) jest niekwestionowalne.

Zarówno osoby w ciąży, jak i lekarze alarmują, że pseudowyrok wywołał tzw. efekt mrożący w stosunku do pozostałych, wciąż legalnych, przesłanek aborcyjnych. Lekarze z obawy przed odpowiedzialnością karną odmawiają wykonywania aborcji nawet w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia osoby w ciąży.

Obowiązkiem każdego posła i każdej posłanki, reprezentujących Polki i Polaków w Sejmie, jest temu przeciwdziałać! Domagamy się natychmiastowego przyjęcia tymczasowego rozwiązania zaradczego. Domagamy się przyjęcia ustawy ratunkowej, dekryminalizującej aborcję z powodu wad płodu.

Lekarze i lekarki muszą mieć możliwość pomagania pacjentkom. Nie mogą się bać, że prokurator postawi im zarzuty za przerwanie ciąży, w której zdiagnozowano wady płodu, a która zagraża zdrowiu i życiu osoby w ciąży.

Powiązane treści

  1. dekryminalizacja aborcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *