ABORCJA W POLSKIM SZPITALU JEST MOŻLIWA. RÓWNIEŻ PO 24. TYGODNIU CIĄŻY

Czy to się udaje w praktyce? Czy w polskich szpitalach robi się aborcje? Tak. Od początku 2021 roku egzekwujemy kilkaset aborcji rocznie w publicznych szpitalach. Robiłyśmy to jeszcze przed decyzją Rzecznika Praw Pacjenta, o której ostatnio pisałyśmy. Za darmo, na NFZ, lokalnie, z dostępem do personelu medycznego. W tym procesie cały czas jesteśmy z kobietami, reagujemy na wszystko, co się dzieje. Teraz decyzja RPP ułatwi nam pracę. W ostatnich dniach pacjentki same dzwonią do nas z informacją, że lekarze zrobili im aborcje bez konieczności naszej interwencji – po prostu usłyszeli o decyzji w mediach.

Przedstawiamy mapę z przykładami miejsc, w których odbyły się już aborcje. Ale idziemy po całą Polskę.

Warto również pamiętać, że wiek ciąży nie ma znaczenia, jeśli powoduje ona ryzyko dla zdrowia lub życia osoby ciężarnej – także w przypadku zdrowia psychicznego. Stosowana jest wówczas metoda prowadząca do wcześniejszego zakończenia poprzez martwe urodzenie.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat możliwości przeprowadzenia aborcji w Polsce, niezależnie od tygodnia ciąży, skontaktuj się z nami. Do Twojej dyspozycji jest  sztab przeszkolonych i wykwalifikowanych konsultantek i konsultantów FEDERY oraz Zespół Prawny współpracujący z obsługującą nas kancelarią adwokacką.

powiązane treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *