APEL O PODPISY POD WSPÓLNYM STANOWISKIEM SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W SPRAWIE ABORCJI NA 54. SESJĘ RADY PRAW CZŁOWIEKA

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji, przypadającego 28. września Sexual Rights Initiative (członkinią której jest FEDERA) oraz Center for Reproductive Rights, Association for Women’s Rights in Development, CHOICE for Youth and Sexuality, International Planned Parenthood Federation, Ipas, International Service for Human Rights, Youth Coalition for Sexual and Reproductive Rights, Asian-Pacific Resource i Research Centre for Women, MSI Reproductive Choices i Swedish Association for Sexuality Education opracowały wspólne stanowisko w sprawie aborcji, które zostanie odczytane na 54. sesji Rady Praw Człowieka w Genewie.

Tegoroczne stanowisko podkreśla wpływ jaki zaniedbania i brak inwestycji w systemy ochrony zdrowia publicznego i powszechną opiekę zdrowotną wywierają na zdrowie i prawa seksualne i reprodukcyjne oraz potrzebę zapewnienia prawa do bezpiecznej i legalnej aborcji. Inicjatywa ta  nawiązuje do naszych poprzednich wspólnych stanowisk w sprawie aborcji, przedstawianych na Radzie Praw Człowieka w ciągu ostatnich pięciu lat, w tym do stanowiska z zeszłego roku podpisanego przez ponad 425. organizacji i osób prywatnych.

Zapraszamy grupy, organizacje i osoby prywatne do podpisania się pod stanowiskiem do 4. października do godziny 15:00 CEST poprzez wypełnienie poniższego formularza i postępowanie zgodnie z zawartymi w nim instrukcjami (istnieje możliwość podpisu z zachowaniem anonimowości).

FORMULARZ STANOWISKA DO PODPISU (jęz. polski)

Sesja Rady Praw Człowieka trwa od 13. września do 11. października, a stanowisko zostanie odczytane podczas debaty ogólnej dotyczącej realizacji Deklaracji Wiedeńskiej i Programu Działań, którą zaplanowano na czwartek 5. października. Stanowisko musi spełnić kilka wymogów, m.in. powinno nawiązywać do Deklaracji Wiedeńskiej i Programu Działania oraz zachować limit 1 minuty i 30 sekund.

powiązane treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *