FEDERA APELUJE DO LEKARZY I LEKAREK PSYCHIATRII Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA BEZPIECZNEJ ABORCJI

Prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych na świecie. Kobiety w ciąży, które kwalifikują się do ustawowej aborcji, często mają problem z jej uzyskaniem. Doprowadziło to do niejednej tragedii.

W Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji kierujemy specjalne apele do lekarzy i lekarek specjalizacji psychiatrycznej oraz ginekologicznej. Mają one na celu ułatwić przerwanie ciąży w ustawowych przypadkach: kiedy zdrowie i życie kobiety w ciąży jest zagrożone oraz gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałtu).

Przyzwolenie na ignorowanie kobiet i ich bliskich, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, jest niedopuszczalne. Niestety taką postawę prezentuje część lekarzy i lekarek i to do nich właśnie kierujemy nasze słowa.

Apele zostały wysłane do przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Pod apelami podpisało się 120 organizacji i inicjatyw społecznych zrzeszonych w Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem.

Apelujemy także do polityków, aby jak najszybciej zakończyli koszmar kobiet i dopuścili liberalizację prawa antyaborcyjnego. Polki chcą mieć takie same prawa jak inne Europejki.

APEL DO PSYCHIATRÓW

Powiązane treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *