Matronat dla festiwalu Docs Against Gravity

Jako partnerka 15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity | Warszawa mamy przyjemność ogłosić konkurs! Do wygrania dwie pojedyncze wejściówki na film WESTWOOD: PUNKÓWA, IKONA, AKTYWISTKA oraz dyskusję o równości i różnorodności. A więc czekamy na Wasze odpowiedzi pod postem na FB na pytanie przewodnie pofilmowej debaty “Co zrobić, by równość stała się faktem?”. Link do posta: https://www.facebook.com/federapl/posts/2129927403703290

Komisja konkursowa wybierze najlepsze odpowiedzi, kierując się też reakcjami (lajkami etc.) innych osób.
Termin: 11.05, 17:00.

Regulamin konkursu na stronie

Ponadto gorąco zapraszamy na festiwal, w szczególności wydarzenia związane z prawami kobiet:

Plac kobiet na 100-lecie praw wyborczych kobiet:
W dniach 11-13 maja 2018 centralną część Miasta, Plac Defilad, oddajemy kobietom. Symbolicznie i realnie.
Pod Pałacem Kultury i Nauki pojawią się tabliczki z nową nazwą przestrzeni „Plac Kobiet #1”oraz mapa kobiecego DNA miasta, czyli kobiecy portret Warszawy. Koncerty, debaty i dyskusje, warsztaty, działania performatywne i pokazy filmowe. Wielkie i małe tematy kobiece, monologi i wielogłos, znane i całkiem nowe wątki oblicza współczesnej kobiety.
W 2018 roku piąta edycja Placu Defilad startuje wspólnie z 15. Festiwalem Filmowym Millennium Docs Against Gravity.
https://www.facebook.com/events/410408196037796/
 
Zapraszamy na wyjątkowy kobiecy koncert!
20:30 >> ŻELAZNE WAGINY
21:30 >> PAULINA PRZYBYSZ Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM KATARZYNY NOSOWSKIEJ
23:30 >> Afterparty: Adelix Ostaszkiewicz i SAYURI. Dwie dziewuchy z głową do muzyki, sercem do tańca i nieskończonymi pomysłami na sety. Lubią się i szanują wzajemnie swoje muzyczne odpały. Sayuri to doświadczona DJ-ka, organizatorka imprez i diggerka, z wyrobionym gustem do mocnych basowych brzmień, rapu i najszybszej elektroniki, jaką umiecie sobie wyobrazić.
Adelix od lat prowadzi autorskie audycje muzyczne w Radio Kampus (BASSTRONOMY, Beat Kultura), uwielbia charakterystyczne utwory, ma słabość do popu i starych szlagierów.
Podczas afterparty Placu Kobiet spotkają się w pół drogi, wybierając ulubione kobiece utwory, te z klasą, te słodkie i te z pazurem – wszystko w imię doskonałej majowej rozrywki na Placu Defilad.
http://docsag.pl/pl/more-then/plac-kobiet-koncert-z-okazji-100-lecia-praw-wyborczych-kobiet/?dist=warszawa

Warsztat hafciarski
W ramach 15. edycji Millennium Docs Against Gravity Film Festival zapraszamy przed barStudio na warsztat kolektywnego haftowania z artystką Moniką Drożyńską, który odbędzie się po filmie “Poetka z Arabii”, która w swojej poezji krytykuje patriarchat i ekstremizmy.  Powstaną haftowane chusty „rezerwistek” (inspirowane chustami wojskowej rezerwy), odmawiających udziału w patriarchalnym systemie władzy. Nahaftowane przez uczestniczki i uczestników podpisy i hasła będą symbolem siły i jedności kobiet w walce o ich prawa. Chusty będą udostępniane do manifestacji dotyczących kwestii praw kobiet. Partner: Amnesty International Polska

Wikipedia dla odważnych:
W ramach 15. edycji Millennium Docs Against Gravity Film Festival zapraszamy na maraton wpisywania haseł do Wikipedii, akcję przygotowaną przez Amnesty International Polska. [Prosimy o zgłoszenie udziału na adres amnesty@amnesty.org.pl (w tytule „Wikipedia”) do 16 maja.] Podczas warsztatu nauczysz się, jak tworzyć artykuły na Wikipedii i zostaniesz Wikipedystą/tką. Przyczynisz się do poszerzenia bazy wiedzy o dokonaniach kobiet i świadomości o pracy obrońców/czyń praw człowieka.
https://www.facebook.com/events/873593359493509/
http://docsag.pl/pl/more-then/maraton-wpisywania-do-wikipedii-hasel-o-obronczyniach-praw-kobiet-akcja-amnesty-international-polska/?dist=warszawa
5 filmów o silnych kobietach:
http://docsag.pl/pl/5-filmow-o-silnych-kobietach-polecamy/?dist=warszawa