Poradnik “Zdrowie znaczy życie”

Zdrowie znaczy życie. Jak dbać o zdrowie – poradnik dla dziewcząt i kobiet” to broszura dotycząca fizjologii i zdrowia kobiety. Zdrowie dziewcząt i kobiet nie jest wystarczająco rozpoznanym tematem – czas to zmienić!

Adresowana do szerokiego grona odbiorczyń. Młodsze kobiety znajdą w niej szereg informacji na temat dojrzewania i zmian, które zachodzą w ich ciele. Dla nich również skierowane są również informacje dotyczące kontaktu z ginekologiem oraz profilaktyki chorób. Kobiety dojrzałe odnajdą informacje o zmianach w ich ciele oraz sposobom pielęgnacji i zapobiegania problemom zdrowotnym.

Zdrowie znaczy życie. Jak dbać o zdrowie – poradnik dla dziewcząt i kobiet” w PDF

Broszura ma pomóc poruszać się nieco swobodniej w obszernej tematyce dotyczącej fizjologii i zdrowia kobiety. Młodym dziewczętom i kobietom przed 35. rokiem życia ma pomóc w rozwianiu wielu mitów i przesądów dotyczących dojrzewania i zmian z nim związanych, ułatwić pierwszy kontakt z ginekologiem, uczulić na profilaktykę wielu chorób.

Kobietom po 35. roku życia wskaże, co dzieje się w organizmach dojrzałych kobiet, jak skutecznie zapobiegać problemom zdrowotnym. Wszystkim zaś podpowie, jak skutecznie domagać się respektowania swoich praw. Lektura tej publikacji nie zastąpi jednak wizyty u lekarza specjalisty! Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że nasze zdrowie i życie leży w naszych rękach. Tylko od nas zależy, jak będziemy o nie dbać! Jeśli do tej pory nie czujesz się panią swego ciała, najwyższy czas, żebyś je jak najdokładniej poznała. Zajmij się nim jak czymś niepowtarzalnym, polub je mimo wszelkich niedoskonałości, bo jest jedyne i nie da się go zamienić na żadne inne.

Podobne artykuły

  1. antykoncepcja awaryjna - informacje broszura
  2. Rozprawiamy się z pogłoskami o zakazie przyjmowania nastolatek w poradniach ginekologicznych. NFZ odpowiada na naszą interwencję.