NIE JESTEŚ SAMA! FEDERA I POSELSKA SIEĆ RATUNKOWA POMOŻE W PRZYPADKU ZAGROŻENIA ZDROWIA LUB ŻYCIA W CIĄŻY

Śmierć Izabeli z Pszczyny i ujawniane obecnie historie podobne do jej przypadku pokazują nam, do jak wielu nadużyć dochodzi od lat na polskich oddziałach ginekologicznych.

Czas się temu przeciwstawić. Odzyskać poczucie bezpieczeństwa i system ochrony zdrowia, który ma służyć nam, nie my jemu.

Jeśli czujesz, że Twoje zdrowie lub życie w ciąży jest zagrożone, skontaktuj się z FEDERĄ:

22 635 93 95/2

Możesz też napisać na info@federa.org.pl.

Znajdziemy Ci lepszy szpital, lepszą opiekę, wyegzekwujemy Twoje prawa.

Możesz też skorzystać z interwencji poselskiej w szpitalu, w którym Twoje prawa są łamane, np. gdy lekarze zwlekają z wykonaniem koniecznej aborcji.

Poniżej znajdziesz numery telefonów i maile do członkiń i członków Klubu Parlamentarnego LEWICA, które i którzy stworzyli POSELSKĄ SIEĆ RATUNKOWĄ i są gotowi Ci pomóc.

Na mocy mandatu posła/posłanki mogą żądać wyjaśnień od instytucji publicznych, w tym szpitali. Już sam ich przyjazd lub zwrócenie się do szpitala i związane z tym zainteresowanie mediów może podziałać mobilizująco na personel medyczny.

Jest to rozwiązanie doraźne, bo docelowo walczymy o zmianę prawa i zmianę systemową. Dostęp do aborcji musi być realny, bezpieczny, darmowy i w lokalnym szpitalu.

Powiązane treści