Broszura “Przerywanie ciąży – metoda farmakologiczna”

okładka broszury "Przerywanie ciąży - metoda farmakologiczna"

W Polsce od 1993 roku przepisy uniemożliwiają przerywanie ciąży bez wskazań medycznych lub prawnych. To oznacza, że państwo pozostawia osoby w niechcianych ciążach bez niezbędnej opieki medycznej, a silna stygmatyzacja utrudnia swobodną wymianę informacji.

Według statystyk, co trzecia osoba w Polsce i Europie przerywa ciążę. Każdego roku szacunkowo 80–120 tysięcy szuka rozwiązań w kraju i za granicą. Możliwość przerwania ciąży jest uzależniona od wielu czynników – zamożności, miejsca zamieszkania, sytuacji rodzinnej, znalezienia rzetelnych informacji w Internecie etc. Metoda farmakologiczna stale zyskuje w Polsce na popularności, gdyż ma wiele zalet i niweluje nierówności w dostępie do aborcji. Wymaga jednak odpowiedniej wiedzy.

Dlatego oddajemy w Wasze ręce poradnik oparty na aktualnych badaniach naukowych i rekomendacjach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Informator ten jest aktualizacją i kontynuacją pierwszej broszury Federacji o aborcji farmakologicznej z 2010 roku. Mamy nadzieję, że okaże się przydatny dla osób zainteresowanych tą metodą i zdrowiem reprodukcyjnym.

“Przerywanie ciąży – metoda farmakologiczna” (w pdf). Kliknij, żeby pobrać