Dzień Otwarty w Federacji

Spotkajmy się w ramach II Międzynarodowego Strajku Kobiet!

Początek marca daje wiele powodów do świętowania – Manifa, Dzień Kobiet, II Międzynarodowy Strajk Kobiet czy Dzień uznania dla osób, które pomagają w dostępie do aborcji (Abortion Providers Day, 10.03). Z tych ważnych okazji zapraszamy serdecznie do siedziby Federacji na Dzień Otwarty!

Kiedy? poniedziałek, 5.03.2018, 16;00 – 19:00

Gdzie? Nowolipie 13/15, Warszawa (zielone drzwi, tabliczka z napisem “Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny)

Dlaczego warto?

– poznasz nasz zespół
– dowiesz się więcej na temat naszych działaniach (obecnych i przeszłych) oraz możliwościach współpracy
– uzyskasz informacje z zakresu zdrowia i praw reprodukcyjnych i seksualnych
– dostaniesz broszury Federacji i Pontonu
– otrzymasz poradę prawną
– zobaczysz naszą przepastną biblioteczkę i archiwum oraz usłyszysz, jak można korzystać z naszych zasobów książkowych
– stworzysz z nami transparenty na demonstrację 8 marca

O godz. 17:00 rozpoczniemy wspólne oglądanie amerykańskiego filmu dokumentalnego „I had an abortion” (w języku angielskim) pokazującego doświadczenia aborcyjne 11 kobiet o różnym pochodzeniu (etnicznym i klasowym), wykształceniu, wieku, kolorze skóry, poglądach politycznych czy religijnych. Następnie przejdziemy do dyskusji o interesujących Was aspektach poruszonych w filmie – przerywaniu ciąży, konsekwencjach restrykcyjnego prawa czy historiach kobiet (w tym polskich przykładach na bazie zgłoszeń do Federacji).

Kilka słów o filmie, który obejrzymy – “I had an abortion”. Choć ponad milion kobiet w USA przerywa ciążę każdego roku, większość utrzymuje to doświadczenie w tajemnicy. Debata na temat aborcji jest głośna, spolaryzowana i paraliżująca, a głosy kobiet przerywających ciążę uciszane lub marginalizowane. Film w reżyserii Gillian Aldrich dokumentuje historie 11 kobiet w wieku od 21 do 85 lat. Kobiet, które różni religia, pochodzenie geograficzne i społeczne, kolor skóry czy poglądy polityczne. Film wnikliwie bada, jak zmieniające się konwenanse społeczne wpływały na kobiece wybory i doświadczenia. Szczere opowieści, pozbawione sentymentalizmu, nadają osobisty charakter debacie, która – nie tylko w USA – stała się abstrakcyjna i brutalna.

Cieszymy się na Twoją obecność!

Zaproś znajome/znajomych – razem będzie raźniej!