“Całego ciała!”. Rozmowy w Radiu Kapitał i na Youtube

Grafika promująca audycję "Całego ciała". Trzeci piątek miesiąca o 20:00 w Radiu Kapitał

Ponad 100 lat temu Zofia Nałkowska krzyczała: „Chcemy całego życia!”. Dziś mogłybyśmy krzyczeć to samo i dodać, że chcemy też całego ciała. Bo mogą nam przeszczepić serce i zoperować mózg, ale kiedy chodzi o cokolwiek związanego z naszą płcią – nasze człowieczeństwo schodzi na dalszy plan i oni decydują za nas: co nam wolno, a czego nie, co zrobią a czego sumienie im odmawia. A tymczasem nasze ciało to my. Ono należy do nas. Wywalczymy prawo do całego ciała. I – do całego życia też.

Pod hasłem “Całego ciała” nagrywamy – we współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami i ekspertkami – audycje dla internetowego, społecznościowego Radia Kapitał oraz filmiki na Youtube. Będziemy rozmawiać o przeróżnych tematach związanych z ciałem – o aborcji, ciąży, rodzeniu, antykoncepcji, seksie…

Możecie słuchać nas online w każdą czwartą sobotę miesiąca od 17:30 do 18:00 lub odsłuchać podcast na Mixcloud lub obejrzeć film na Youtube:

Radio Kapitał to wolna platforma dla niezależnej muzyki oraz rozmów o społeczeństwie i kulturze, moderowana przez Komuna/Warszawa i Fundacja Bęc Zmiana.