Broszura “Antykoncepcja w pigułce”

Antykoncepcja to zbiór metod i środków mających zapobiec ciąży, a w niektórych przypadkach także chroniących przed zakażeniami przenoszonymi drogą płciową. Wbrew panującym powszechnie przekonaniom stosowanie antykoncepcji nie jest nowinką ostatnich kilkudziesięciu czy nawet kilkuset lat – przekazy historyczne wskazują, że różne sposoby zapobiegania ciąży stosowano już w starożytności.

Dziś metod antykoncepcyjnych dostępnych dla wszystkich, niezależnie od płci, jest wiele – w trzymanej przez Ciebie broszurze znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące antykoncepcji mechanicznej, hormonalnej, chemicznej i chirurgicznej.Ponadto na końcu broszury możesz przeczytać o prawie do opieki ginekologicznej.

Zapraszamy do lektury broszury Grupy Ponton wydanej we współpracy z Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Poza szczegółowymi informacjami o typach antykoncepcji znajdziecie porady, jak egzekwować do niej dostęp, jakie granice ma klauzula sumienia i jak reagować na odmowy nieuzasadnione medycznie.

ANTYKONCEPCJA – BROSZURA – PLIK DO POBRANIA