Rusza zbiórka podpisów pod projektem „Ratujmy Kobiety 2017”

24 lipca Marszałek Sejmu zarejestrował działalność Obywatelskiego Komitetu Ustawodawczego „Ratujmy Kobiety 2017”. Oznacza to, że rozpoczęła się zbiórka wymaganych 100 000 podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

GDZIE I KIEDY SKŁADAĆ PODPISY?
Podpisy można składać w biurze Federacji przy ulicy Nowolipie 13/15 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 20:00.
Zachęcamy również do pobrania karta podpisów i po złożeniu podpisu/podpisów przesłania go na podany na karcie adres lub dostarczeniu go do biura Federacji.
Zbiórka podpisów będzie trwała do 24 października 2017 roku.

CO ZAWIERA PROJEKT RATUJMY KOBIETY 2017?
Proponowany przez Komitet Ratujmy Kobiety 2017 projekt ustawy obejmuje przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, w tym między innymi prawo dla kobiet do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia, wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, częściową refundację środków antykoncepcyjnych, przywrócenie antykoncepcji awaryjnej be z recepty. Projekt reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów i wprowadza zakaz eksponowania drastycznych banerów pod szpitalami.
Zapoznaj się z projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

KOMITET RATUJMY KOBIETY 2017
W skład Komitetu wchodzi 29 osób zaangażowanych w walkę o dostęp do pełni praw reprodukcyjnych. Pełnomocniczką Komitetu jest Barbara Nowacka, a wicepełnomocniczką Anna Karaszewska. Federacja wspiera działalność Komitetu od samego początku jego funkcjonowania.

Pobierz kartę do podpisów

Pobierz projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie

Odwiedź stronę http://ratujmykobiety.org.pl/, na której znajduje się więcej informacji na temat zbiórki podpisów.